Jdi na obsah Jdi na menu
 


Panna cota

 
 
 
 
 
 

Ingredience

želatina 5 plátků
vanilkový cukr 100 g
smetana (31%) 1 l
cukr 100 g
směs lesního ovoce 1 balení

Dezert

Panna cota

 

Postup:

Svaříme smetanu s cukry, přivedeme k bodu varu, vypneme a necháme zchladnout na 80 °C. Plátky želatiny namočíme do studené vody a počkáme, až změknou. Vyjmeme, vložíme je do smetany a zamícháme. Nalijeme do misek a necháme v lednici ztuhnout. Přelijeme teplou omáčkou z lesních plodů.

Plátky želatiny namočíme do několika lžic vody. Smetanu a jogurt dobře promícháme a postavíme na oheň.

 

 

 

Dezert 2.

 

Ingredience

želatina 5 plátků
krupicový cukr 3 lžíce
rybíz 200 g
borůvky 200 g
olej neutrální chuti 1 dávka
přírodní třtinový cukr 5 lžic
vanilkový lusk 1 kus
smetanový bílý jogurt 200 ml
smetana (nejlépe 33%) 300 ml
bramborový škrob 1 dávka

 

Panna cotta s rybízovým a borůvkovým rozvarem

 

Postup:

Plátky želatiny namočíme do několika lžic vody. Smetanu a jogurt dobře promícháme a postavíme na oheň. Za stálého míchání pomalu zahříváme. Přidáme cukr a vyškrábaná semínka vanilky. Necháme krátce projít varem, stáhneme a vmícháme vymačkanou želatinu. Mícháme, dokud se nerozpustí. Odstavíme z ohně. Mezitím si vhodné formičky vymažeme olejem (pro snazší vyklopení) a nalijeme do nich směs.

 

Dáme na několik hodin chladit do lednice. Těsně před podáváním připravíme sladké omáčky. V jednotlivých rendlících ohřejeme borůvky, resp. rybíz s trochou vody a cukru dle chuti. Necháme provařit. V případě, že je výsledná směs řídká, zahustíme chuťově neutrálním škrobem. Panna cottu podáváme vyklopenou na talířek a ozdobenou dvěma teplými druhy omáček.