Jdi na obsah Jdi na menu
 


máslový, jogurtový a tvarohový krém

Nezkazitelný máslový krém

Nejlépe den předem uvaříme pudink z 1 sáčku pudinku a 400 ml mléka. Osladíme více, než jsme zvyklí, sladkost se totiž následně sníží díky množství dalších přísad. Do ještě horkého pudinku dobře rozmícháme ½ másla (125g), přikryjeme fólií nebo alobalem a necháme vychladnout. V míse našleháme do pěny ½ kostky stelly nebo jiného margarínu na pečení a ½ kostky másla. Aby to šlo dobře, musí mít tuk pokojovou teplotu. Je třeba šlehat tak dlouho, až hmota zesvětlá a viditelně zvětší svůj objem zhruba o třetinu. Nakonec za stálého šlehání přidáváme po lžících připravený pudink (také pokojové teploty, jinak hrozí sražení nebo rozpuštění krému).

Jogurtová náplň pro ty, co myslí na linii
2 ovocné jogurty (nebo jeden ovocný a jeden bílý sladký) společně promícháme. 3 plátky želatiny necháme nabobtnat ve vodě, vyždímáme a během několika sekund rozpustíme v mikrovlnné troubě. K tekuté želatině vmícháme lžíci jogurtu a teprve tuto směs přidáme k jogurtům. Dobře promícháme a před použitím do rolády ještě necháme v lednici chvíli želírovat, aby pak náplň nevytékala ven.
Ovocná tvarohová náplň – můj favorit
Uvaříme pudink z 200 ml mléka a ½ pudinkového prášku. Po uvaření přidáme vrchovatou lžíci cukru a ¼ kostky másla (cca 70 g). Rozetřeme 1 měkký tvaroh do hladka, smícháme s vychladlou pudinkovou hmotou a 2 plátky želatiny připravenými podle předchozího postupu. Vezmeme asi 300 g měkkého ovoce (například borůvky, jahody, maliny apod.) a částečně ho rozmačkáme. Vmícháme do tvarohové směsi a plníme do rolády (vršek rolády pro tentokrát sypeme pouze cukrem).
Nic však nezkazíte ani šlehačkou stabilizovanou ztužovačem či pařížskou šlehačkou, případně vrstvou marmelády a další vrstvou zakysané smetany.